1
MARTINEZ YANNICK
TEAM ATRIA EXPERTS-COMPTABLES MONTLUC
3H28’14”
2
BASSON GUSTAV
C.R.4 CHEMINS/ROANNE
A 00”
3
* CHILTON BEN
APOGE CHARENTE-MARITIME
”
4
GUILBAUD FLORENT
TEAM LMP – LA ROCHE VENDEE CYCLING
”
5
LITTLE DAVID
C.R.4 CHEMINS/ROANNE
”
6
DAMIEN BODARD
TEAM LMP – LA ROCHE VENDEE CYCLING
”
7
CAPPOEN FLORIAN
VELO CLUB LUCEEN
”
8
* BILLOTET MATHIEU
GSC BLAGNAC VELO SPORT 31
”
9
* PERLEAUX DORIAN
CHOLET CYCLING UNION 49
”
10
* LEPOITTEVIN DUBOST J
MAYON PERCY STAIN NORMANDIE
”
11
* FRANCON MORGANN
ISSOIRE CYCLING
”
12
CHAN TSIN ROMAIN
USSA PAVILLY BARENTIN
”
13
BESSAGUET CEDRIC
APOGE CHARENTE-MARITIME
”
14
* SOULARD DORIAN
CHOLET CYCLING UNION 49
”
15
* PELOQUIN LEONARD
TEAM N’SIDE
”
16
CHERION BAPTISTE
ISSOIRE CYCLING
”
17
* ONESIME LOUIS
MAYON PERCY STAIN NORMANDIE
”
18
* LEBRETON JONATHAN
GSC BLAGNAC VELO SPORT 31
”
19
* BODEAU MAEL
TEAM U LH
”
20
BOURGAULT NICOLAS
C’CHARTRES CYCLING
”
21
ROMIAN DAVY
TEAM LMP – LA ROCHE VENDEE CYCLING
”
22
AUMEUNIER LUCAS
CYCLO CLUB PERIGUEUX DORDOGNE
”
23
* MERLIN CYRIAN
TEAM ATRIA EXPERTS-COMPTABLES MONTLUC
”
24
* PATRIGEON NOAM
VELO CLUB LUCEEN
”
25
PASQUET AURELIEN
CYCLO CLUB PERIGUEUX DORDOGNE
”
26
MARASCO LORENZO
TEAM N’SIDE
”
27
MEYERS CHAREL
VCU SCHWENHEIM TPM
”
28
* FINCKBOHNER ANAËL
VCU SCHWENHEIM TPM
”
29
* BARTIER LOUIS
ESEG DOUAI
”
30
* DE COMARMOND AURELIE
OCEANE TOP 16
”
31
* THE DONCKER LEO
USSA PAVILLY BARENTIN
”
32
* PROTIN CELIAN
U.V.AUBE
”
33
* CURIEN QUENTIN
TEAM N’SIDE
”
34
GUEDON ANTOINE
GSC BLAGNAC VELO SPORT 31
”
35
* QUENTIN BOULEUX
USSA PAVILLY BARENTIN
”
36
* COLOMBE MAXENCE
ES TORIGNI CYCLING
”
37
* LEGEAY ROBIN
MAYON PERCY STAIN NORMANDIE
”
38
HABERT AXEL
TEAM ATRIA EXPERTS-COMPTABLES MONTLUC
”
39
* DAOUZE SIMON
U.V.AUBE
”
40
LARPE KILLIAN
APOGE CHARENTE-MARITIME
”
41
MALLET SIMON
C’CHARTRES CYCLING
”
42
* THOUEIL ALEXIS
GSC BLAGNAC VELO SPORT 31
”
43
THE FEET OF GUILLAUME
TEAM N’SIDE
”
44
DORIAN TILE
GSC BLAGNAC VELO SPORT 31
”
45
* ARTHEIN FABIEN NICOLAS
VELO CLUB LUCEEN
”
46
* JOB ALEX
GSC BLAGNAC VELO SPORT 31
”
47
* POUILLARD RAPHAEL
ESEG DOUAI
”
48
* FROM MOUZA QUENTIN
C’CHARTRES CYCLING
”
49
* SEGUIN YANIS
CHOLET CYCLING UNION 49
”
50
* EVANS TOBY
C.R.4 CHEMINS/ROANNE
”
51
* MARCENAC LOUIS
C.R.4 CHEMINS/ROANNE
”
52
* LAPORTE CLEMENT
CYCLO CLUB PERIGUEUX DORDOGNE
”
53
GAZUT DAMIEN
TEAM ATRIA EXPERTS-COMPTABLES MONTLUC
”
54
ZEHNICH MATHIS
U.V.AUBE
”
55
* MAXIME PANCHE
OCEANE TOP 16
”
56
SHPAKOUSKI YAHOR
MAYON PERCY STAIN NORMANDIE
”
57
* CASTILLE SOMETHING
VCU SCHWENHEIM TPM
”
58
VETTER LAURICK
APOGE CHARENTE-MARITIME
”
59
* FOUQUET ARNAUD
C’CHARTRES CYCLING
A 07”
60
CROOK JACK
U.V.AUBE
”
61
* BOUTRON NATHANAËL
TEAM U LH
”
62
* MAGNIE VALERIAN
OCEANE TOP 16
A 11”
63
CONSTANTINE BAPTISTE
C’CHARTRES CYCLING
”
64
TRESCARTE VINCENT
ISSOIRE CYCLING
”
65
* BOUCHARD FELIX
TEAM N’SIDE
”
66
STEMPEL CEDRIC
ISSOIRE CYCLING
”
67
* POLETTO ANTOINE
U.V.AUBE
”
68
* VINEYARD LUC
C’CHARTRES CYCLING
”
69
* TIPHAIGNE MATHIS
OCEANE TOP 16
”
70
* MATTEO GIROTTI
OCEANE TOP 16
”
71
* ARHIE KEVIN
APOGE CHARENTE-MARITIME
”
72
MORICHON MATHIEU
CYCLO CLUB PERIGUEUX DORDOGNE
”
73
* DUCRUET MEADOW
C.R.4 CHEMINS/ROANNE
”
74
* LEBRETON SAMUEL
USSA PAVILLY BARENTIN
”
75
* THOMAS ARISES
VELO CLUB LUCEEN
”
76
GERBAUD GUILLAUME
TEAM U LH
”
77
NICOLAS TRUNK
ES TORIGNI CYCLING
A 22”
78
* JOT MATEO
VCU SCHWENHEIM TPM
A 26”
79
* VARAGO LOUIS
TEAM ATRIA EXPERTS-COMPTABLES MONTLUCON
”
80
BRICARD ALEXIS
TEAM LMP – LA ROCHE VENDEE CYCLING
A 29”
81
MORICHON CLEMENT
TEAM U LH
”
82
MARGUERITAT TITOUAN
TEAM ATRIA EXPERTS-COMPTABLES MONTLUCON
A 31”
83
* DUTOMBOIS MATHEO
ESEG DOUAI
A 42”
84
SAINT MARTIN CLEMENT
CYCLO CLUB PERIGUEUX DORDOGNE
”
85
* ADAM MAXIME
ES TORIGNI CYCLING
”
86
THIROTEL HUGO
VCU SCHWENHEIM TPM
”
87
* PAUL LEBATARD
ES TORIGNI CYCLING
A 58”
88
JAMOT JULIEN
ES TORIGNI CYCLING
A 01’04”
89
* PASQUIER THEO
VELO CLUB LUCEEN
A 01’42”
90
MACRON ANTHONY
USSA PAVILLY BARENTIN
A 02’08”
91
* KLEWAIS TRISTAN
TEAM LMP – LA ROCHE VENDEE CYCLING
A 03’31”
92
* BRAMOULLE BENJAMIN
MAYON PERCY STAIN NORMANDIE
A 04’38”
93
CHAUVIN SCOTT
ES TORIGNI CYCLING
”
94
* MERCERON ALIX
TEAM U LH
”
95
* DELHOMME RAFAEL
OCEANE TOP 16
”
96
PELLETAN SAMUEL
MAYON PERCY STAIN NORMANDIE
A 04’46”
97
LAURENDEAU EMILIEN
CHOLET CYCLING UNION 49
”
98
BEAUNE ROMAN
ESEG DOUAI
A 04’51”
99
* FAURE CORENTIN
CYCLO CLUB PERIGUEUX DORDOGNE
A 05’44”
100
* LAVIGNE ARNAUD
ISSOIRE CYCLING
A 08’57”
101
* FERREIRA TIAGO
APOGE CHARENTE-MARITIME
”
AB
CORVAISIER ANTONIN
TEAM LMP – LA ROCHE VENDEE CYCLING
AB
* PIERRAT JOSEPH
TEAM N’SIDE
AB
BIDEAU LUDOVIC
USSA PAVILLY BARENTIN
AB
* GABRIEL TIMOTHE
VCU SCHWENHEIM TPM
AB
ZEHNICH DORIAN
U.V.AUBE
AB
DERRIEU THEO
C.R.4 CHEMINS/ROANNE
AB
* LOUVRIER ERWAN
CHOLET CYCLING UNION 49
AB
* PANCE OCTAVE
CHOLET CYCLING UNION 49
AB
HAMON NICOLAS
TEAM U LH
AB
* LANDS MARTY
ESEG DOUAI
AB
WINTREBERT AXEL
ESEG DOUAI
AB
* BOTTLE JULIEN
VELO CLUB LUCEEN