Parry and Zverev battle hard as rain returns

Parry and Zverev battle hard as rain returns
Parry and Zverev battle hard as rain returns

Court Philippe-Chatrier (from 12 p.m.)

– Moyuka Uchijima (JPN) – Aryna Sabalenka (BLR/N.2)

– Elina Svitolina (UKR/N.15) – Diane Parry (FRA)

– Novak Djokovic (SRB/N.1) – Roberto Carballes (ESP)

(Not before 8:15 p.m.)

Gaël Monfils (FRA) – Lorenzo Musetti (ITA/N.30)

Court Suzanne-Lenglen (from 11 a.m.)

– Miomir Kecmanovic (SRB) – Daniil Medvedev (RUS/N.5)

– Arantxa Rus (NED) – Elena Rybakina (KAZ/N.4)

– Alexander Zverev (GER/N.4) – David Goffin (BEL)

– Madison Keys (USA/N.14) – Mayar Sherif (EGY)

Court Simonne-Mathieu (from 11 hours)

– Hubert Hurkacz (POL/N.8) – Brandon Nakashima (USA)

Corentin Moutet (FRA/N.79) – Alexander Shevchenko (KAZ/N.59)

Varvara Gracheva (FRA) – Bernarda Para (USA/N.80)

– Alejandro Davidovich (ESP) – Casper Ruud (NOR/N.7)

Short N.14 (from 11 a.m.)

– Fabian Marozsan (HUN) – Grigor Dimitrov (BUL/N.10)

– (to be completed) Katie Volynets (USA) – Marketa Vondrousova (CZE/N.5) 6-0, 1-4

– Flavio Cobolli (ITA) – Holger Rune (DEN/N.13)

– Victoria Azarenka (BLR/N.19) – Mirra Andreeva (RUS)

Court N.7 (from 11 a.m.)

– Katerina Siniakova (TCH/N.33) – Chloé Paquet (FRA)

– (to be completed) Ben Shelton (USA/N.15) – Kei Nishikori (JPN) 5-5

– Tomas Martin Etcheverry (ARG/N.28) – Arthur Rinderknech (FRA)

– Anna Kalinskaya (RUS/N.23) – Bianca Andreescu (CAN)

Short N.6 (from 11 a.m.)

– (to end) Alexandre Müller (FRA) – Matteo Arnaldi (ITA) 3-5

– Liudmila Samsonova (RUS/N.17) – Amanda Anisimova (USA)

– Alex De Minaur (AUS/N.11) – Jaume Munar (ESP)

– Hailey Baptiste (USA) – Jasmine Paolini (ITA/N.12)

Short N.2 (from 11 a.m.)

– Viktorija Golubic (SUI) – Anastasia Potapova (RUS)

– Luciano Darderi (ITA) – Tallon Griekspoor (NED/N.26)

– Elina Avanesyan (RUS) – Anna Blinkova (RUS)

– Peyton Stearns (USA) – Daria Kasatkina (RUS/N.10)

Short N.3 (from 11 a.m.)

– Sebastian Ofner (AUT) – Sebastian Baez (ARG/N.20)

– Sara Errani (ITA) – Emma Navarro (USA/N.22)

– Qinwen Zheng (CHN/N.7) – Tamara Korpatsch (GER)

Short N.4 (from 11 a.m.)

– Wang Xinyu (CHN) – Viktoriya Tomova (BUL)

– Elise Mertens (BEL/N.25) – Petra Martic (CRO)

– Francisco Cerundolo (ARG/N.23) – Filip Misolic (AUT)

Short N.5 (from 11 a.m.)

– Zizou Bergs (BEL) – Maximilian Marterer (ALL)

– Cristina Bucsa (ESP) – Elisabetta Cocciaretto (ITA)

– Jan-Lennard Struff (GER) – Alexander Bublik (KAZ/N.19)

Short N.8 (from 11 a.m.)

– Paula Badosa (ESP) – Yulia Putintseva (KAZ)

– (to be completed) Leylah Fernandez (CAN/N.31) – Xiyu Wang (CHN) 5-3

– Fabio Fognini (ITA) – Tommy Paul (USA/N.14)

Court N.9 (from 11 a.m.)

– Henri Squire (GER) – Felix Auger-Aliassime (CAN/N.21)

– Jana Fett (CRO) – Marie Bouzkova (RTC) 2-6, 0-1

– Karen Khachanov (RUS/N.18) – Jozef Kovalik (SVK)

Short N.10 (from 11 a.m.)

– Yafan Wang (CHN) – Dayana Yastremska (UKR/N.30)

– Danielle Collins (USA/N.11) – Olga Danilovic (SRB)

– Thanasi Kokkinakis (AUS) – Giulio Zeppieri (ITA)

Court N.11 (from 11 a.m.)

– Denis Shapovalov (CAN) – Frances Tiafoe (USA/N.25)

– Mariano Navone (ARG/N.31) – Tomas Machac (CZE)

– Ana Bogdan (ROM) – Anastasia Pavlyuchenkova (RUS/N.20)

Short N.12 (from 11 a.m.)

– Donna Vekic (CRO) – Marta Kostyuk (UKR/N.18)

– Lorenzo Sonego (ITA) – Zhizhen Zhang (CHN) 3-4

– Irina-Camelia Begu (ROM) – Linda Noskova (CZE/N.27)

Short N.13 (from 11 a.m.)

– Sebastian Korda (USA/N.27) – Soonwoo Kwon (CDS) 5-4

– Jelena Ostapenko (LET/N.9) – Clara Tauson (DAN)

– Taylor Fritz (USA/N.12) – Dusan Lajovic (SER)

-

-

PREV Top 14: UBB qualifies for the first final in its history
NEXT Looking for a striker, the Blues go for a big Ligue 1 scorer